Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Popular search terms
keyring 1349361_002 playing card 3076 1172551 hinged tin 6985 note sun cream 967735 500ml bottleTrending products
Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Kayla
Recycled steel double walled travel mug (500ml)
sign in for pricing
sku. 1172551
7 colours best seller eco friendly
Olivian
RPET drinking bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 1349360
4 colours
The Alasia
Sku. E971864
The Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle - a 500ml eco-friendly marvel. With a matte finish and double walled design, it keeps beverages hot or cold. Individually packaged in a brown cardboard box, it's a sustainable choice with style. Stay hydrated responsibly and stylishly with this durable bottle. Not dishwasher safe.
This item contains a recycled logo towards the bottom of the bottle on one side.
| Product dimensions (⌀ x H) | 75 x 230 mm |
|---|---|
| Materials | Plastic, Stainless Steel 304 |
| Net weight | 275 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 600 |
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Global Recycled Standard (GRS) |
| Lead |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40.5 x 40.5 x 25.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.4kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.