Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
bottles fan 3076 charger lanyards 6542 football recycled notebook sunglasses 2889Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
The Mariam
Sku. E916045
The Mariam
Eco-friendly recycled ballpen with blue ink, rubber grip and silver barrel. Comfortable and sustainable.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 140 x 13 x 17 mm |
|---|---|
| Materials | Steel, Recycled ABS |
| Net weight | 10 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 1,000 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 35,000 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| EN71-3 |
| Global Recycled Standard (GRS) |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 53 x 31 x 20 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.