Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
bottles fan 3076 lanyards 6542 football recycled notebook sunglasses 2889 bambooTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Stanway
Notebook soft feel (approx. A6)
sign in for pricing
sku. 2889
11 colours express best seller
The Martha
Sku. E1042892
The Martha
Recycled milk carton notepad with 70 lined sheets, pen loop and matching ballpen with blue ink. Made from 70% recycled milk cartons and 30% recycled paper. Includes the milk carton hot stamp logo on the backside of the cover.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 82 x 12 x 140 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Cardboard, Copper, Polyester, Rubber, Iron, PP, PLA, Recycled paper, Recycled Milk Cartons |
| Net weight | 90 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 120 |
| Number in inner carton | 30 |
| Number on pallet | 4,320 |
| Cadmium |
|---|
| Lead |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42 x 35 x 22.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.2kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.