Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
bottles fan 3076 lanyards 6542 football recycled notebook sunglasses 2889 bambooTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Stanway
Notebook soft feel (approx. A6)
sign in for pricing
sku. 2889
11 colours express best seller
The Hudson
Sku. E1042028
The Hudson
Recycled milk carton notebook with 80 lined sheets. Made from 70% recycled milk cartons and 30% recycled paper. Includes the milk carton hot stamp logo on the base of the cover.
| Product dimensions (L x W x H) | 210 x 140 x 13 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester, Rubber, Recycled paper, Recycled Milk Cartons |
| Net weight | 300 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,500 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Lead |
| OEKO |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 37.5 x 33 x 24 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 15kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.