Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Elowen
Sku. E1204071
The Elowen
Recycled polycotton cooler bag with a 210D polyester lining and padded aluminium foil interior. The bag has an 8L capacity, a carrying loop and a 5 kg carrying capacity.
| Product dimensions (L x W x H) | 225 x 130 x 185 mm |
|---|---|
| Materials | Recycled textile |
| Net weight | 160 gr |
| Commodity code | 4202929890 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 800 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 50 x 43 x 38 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.