Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Popular search terms
keyring 1349361_002 playing card 3076 1172551 hinged tin 6985 note sun cream 967735 500ml bottleTrending products
Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Kayla
Recycled steel double walled travel mug (500ml)
sign in for pricing
sku. 1172551
7 colours best seller eco friendly
Olivian
RPET drinking bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 1349360
4 colours
The Kamari
Sku. E916301
The Kamari
The Recycled aluminium ballpen is an eco-friendly writing instrument crafted from recycled aluminium materials, promoting sustainability and environmental responsibility. The pen writes with blue ink, making it suitable for various writing tasks and creating a smooth and consistent writing experience.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 137 x 10 x 13 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Steel, Recycled aluminium |
| Net weight | 13 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 500 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 30,000 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| EN71-3 |
| Global Recycled Standard (GRS) |
| Lead |
| Nickel |
| PAHs |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 32 x 27 x 15 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.