Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Popular search terms
keyring 1349361_002 playing card 3076 1172551 hinged tin 6985 note sun cream 967735 500ml bottleTrending products
Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Kayla
Recycled steel double walled travel mug (500ml)
sign in for pricing
sku. 1172551
7 colours best seller eco friendly
Olivian
RPET drinking bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 1349360
4 colours
The Demi
Sku. E7584
The Demi
100% Recyclable plastic (HDPE) drinking bottle (500ml) with drinking nozzle that is easy to close by pressing. With 4 grooves for extra grip. HDPE is perfectly suitable for recycling after the bottle has served its purpose for a longer period of time. Not dishwasher safe.
| Product dimensions (H) | 192 mm |
|---|---|
| Materials | PE, PP |
| Net weight | 47 gr |
| Commodity code | 3924100090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 128 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,536 |
| BSCI |
|---|
| Foodcontact |
| LFGB |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 55.5 x 39 x 56 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.17kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.