Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Trending products
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Irina
Sku. E3832
The Irina
Aluminium twist action ballpen with rubber tip suitable for capacitive screens, blue ink.
Blue ink.
| Product dimensions (H) | 134 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium, Rubber |
| Net weight | 10 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 1,000 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 48,000 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| EN71-3 |
| Nickel |
| PAHs |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 37.5 x 30 x 16 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 11kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.