Kavi
Recycled text marker
sign in for pricing
sku. 1351335
3 colours
Popular search terms
conference folder fan pludsh 3076 mug bargain 1041605 42702 beach ball beach bal screen cleanerSku. EDS0350
Stand strong for crystal clear waters with the Dopper Steel 350 ml. This knight in shining armour is cool and robust and fits perfectly into a sports bag. A must-have for those of you who love sports and the outdoors! The Dopper Steel holds 350 ml.
The three-part design means it’s easy to fill and easy to clean - by hand or in the dishwasher (max 65 degrees).
| Product dimensions (H) | 190 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless steel, PP, Silicone, TPE, Tritan |
| Net weight | 115 gr |
| Commodity code | 7310299000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 12 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,152 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 27 x 21 x 21 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 1.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.