Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
The Odette
Sku. E668130
The Odette
Stainless steel double-walled drinking bottle (500ml) with bamboo screw cap. Not dishwasher safe.
| Product dimensions (H) | 220 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless Steel 304, Bamboo |
| Net weight | 278 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 40 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 800 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| Extractable Heavy Metals |
| LFGB |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40 x 33 x 50 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 14kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.