Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
notebook with inside back pocket 1148543 3076 1355999 paper bag 1015134 e3076 e1015134 8384 7705Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Bargain Eco
Recycled plastic ballpen
sign in for pricing
sku. 1172272
9 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
The Glynn
Sku. E818450
The Glynn
If you're looking for a new bag for work, this is it. This durable polyester backpack has everything you need to stay organised which makes it perfect for daily use. Featuring a zipped front pocket, mesh side pockets, and adjustable padded shoulder straps so you can carry it around comfortably. Inside, there's a dedicated pocket for laptops up to 15 inches, ensuring your essentials are secure and well-organised.
Available in blue, black, grey, and red.
| Product dimensions (L x W x H) | 310 x 410 x 140 mm |
|---|---|
| Materials | Nylon, Polyester 600D, PP |
| Net weight | 370 gr |
| Commodity code | 4202929100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 20 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 320 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 50 x 40 x 32 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.2kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.