Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
notebook with inside back pocket 1148543 3076 1355999 paper bag 1015134 e3076 e1015134 8384 7705Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Bargain Eco
Recycled plastic ballpen
sign in for pricing
sku. 1172272
9 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
The Seth
Sku. E967409
The Seth
Polycanvas backpack (300D), combining style and functionality. It features two outside zipped pockets, a padded laptop compartment (15 inches), padded shoulder straps, and two short handles on top. Stay organized and comfortable with this reliable and stylish backpack for all your daily needs.
| Product dimensions (L x W x H) | 270 x 60 x 395 mm |
|---|---|
| Materials | Plastic, PU, Polyester 210D, Polyester Canvas, PE foam beans |
| Net weight | 330 gr |
| Commodity code | 4202929100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 400 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Colour Release |
| Extractable Heavy Metals |
| Formaldehyde |
| Lead |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 60 x 43 x 28 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 11kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.