Powerwave 5
BrandCharger recycled aluminium wireless power bank (5,000 mAh)
sign in for pricing
sku. 1163683
1 colour express best seller eco friendly
The Damian
Sku. E0946
The Damian
Poly canvas (600D) backpack with front pocket with Velcro closing, mesh pocket with room for one bottle on the side and a large zipped compartment.
| Product dimensions (L x W x H) | 300 x 120 x 430 mm |
|---|---|
| Materials | Polycanvas 600D |
| Net weight | 337 gr |
| Commodity code | 4202929100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 400 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 47 x 40 x 39 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.