Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Popular search terms
007500 003018 mint 005171 cx0100 sun cream sunglasses 971864 004580 005210 005428Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Frank
Sku. E5339
The Frank
This adorable plush lion is a cute and cuddly addition to any stuffed animal collection. Made from high-quality, soft plush material, this lion is designed to be both huggable and durable.
One of the best things about this lion is that it can be customized by printing the tag. This is a great way to promote your business or organization while also giving your customers or employees a fun and cuddly gift.
| Product dimensions (L x W x H) | 110 x 64 x 130 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester 100%, Microplush |
| Net weight | 35 gr |
| Commodity code | 9503004100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 180 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 2,880 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| Formaldehyde |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 60 x 40 x 40 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.