Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Fresh
Neck ventilator
sign in for pricing
sku. 1439251
1 colour
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
The Amelia
Sku. E6474
The Amelia
Plush comforter, 19 x 19 cm, includes a tag for printing.
| Product dimensions (L x W x H) | 300 x 300 x 70 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester 100% |
| Net weight | 31 gr |
| Commodity code | 9503004100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 240 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 3,840 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Washing/Cleansing 2009/48/EC |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 60 x 40 x 40 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.4kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.