Paper bag (230 x 220 x 90mm)
sign in for pricing
sku. X201653
2 colours eco friendly
The Monika
Sku. E1906
The Monika
Plaster piggy bank, includes one wooden brush and five paint colours (printing not available).
| Product dimensions (L x W x H) | 110 x 75 x 72 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium, Wood, Horsehair, Aquarelle paint, Dolomite |
| Net weight | 193 gr |
| Commodity code | 6809900000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 48 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,440 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| SCCP |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 52.5 x 26.5 x 32.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.68kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.