Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Izaro
Sku. E7609
The Izaro
Polyester (600D) picnic rucksack with plastic cutlery for four people and a large cooling compartment.
| Product dimensions (L x W x H) | 400 x 300 x 180 mm |
|---|---|
| Materials | PVC, Stainless steel, Polyester 600D, PP |
| Net weight | 1247 gr |
| Commodity code | 4202929100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 4 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 88 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Food Safe |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 43 x 33 x 36.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 29kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.