Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Neo
Sku. E2645
The Neo
Twenty five piece polyester (600D) picnic rucksack with plastic cutlery for four people.
| Product dimensions (L x W x H) | 360 x 290 x 150 mm |
|---|---|
| Materials | PU, Polyester 600D, PEVA |
| Net weight | 1456 gr |
| Commodity code | 4202929100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 4 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 64 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Food Safe |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 52 x 33 x 41 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.53kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.