Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Trending products
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Effie
Sku. E5794
The Effie
Willow picnic basket for two people with stainless steel cutlery with plastic handles, two ceramic plates, and two 0.21 ml ceramic mugs.
| Product dimensions (L x W x H) | 400 x 300 x 190 mm |
|---|---|
| Materials | Wood, Plastic, Metal, PU, Stainless steel, Ceramic, Triplex |
| Net weight | 2186 gr |
| Commodity code | 6912002510 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 1 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 42 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| DGCCRF (french) |
| Foodcontact |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 41.5 x 32 x 21.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 2.65kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.