Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Frazer
Sku. E4850
The Frazer
Gift set consisting of a metal pen shaped screwdriver, four flat headed and four Philips screwdriver bits, matching pocket torch with three LED lights and keyring. Batteries included.
| Product dimensions (⌀ x H) | 15.6 x 108 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium, Cardboard, EVA |
| Net weight | 93 gr |
| Commodity code | 8513100000 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 4 x Cell-LR44 |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 3,600 |
| Battery 2006/66/EC |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| D.o.C EMC/CE |
| D.o.c. EMC/UKCA |
| EMC |
| IEC 62471 |
| MSDS |
| Nickel |
| PAHs |
| RoHS |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 39 x 30.5 x 24 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.95kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.