Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Dante
Sku. E9513
The Dante
Nylon windscreen cover supplied in a matching pouch. 200cm x 70cm unfolded.
| Product dimensions (L x W x H) | 1920 x 685 x 5 mm |
|---|---|
| Materials | Nylon, PVC |
| Net weight | 83 gr |
| Commodity code | 6307909800 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 120 |
| Number in inner carton | 60 |
| Number on pallet | 2,400 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 35 x 31 x 40.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.