Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
The Simone
Sku. E1116
The Simone
Nurse watch, with silver and white coloured digits on the dial and the outer ring and a rectangle shaped plate with a safety pin. Batteries included.
| Product dimensions (L x W x H) | 85 x 40 x 13 mm |
|---|---|
| Materials | ABS |
| Net weight | 26 gr |
| Commodity code | 9102110000 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Cell-SR626SW |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 100 |
| Number on pallet | 6,000 |
| Battery 2006/66/EC |
|---|
| BSCI |
| D.o.C EMC/CE |
| D.o.c. EMC/UKCA |
| EMC |
| MSDS |
| RoHS |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 27 x 26.9 x 48.8 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 5.69kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.