Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
stress ball 3076 notebook 971864 lip balm laptop whistle travel sun lotion 042451 13493661Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Mireia
Notebook with inside back pocket. (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 8276
9 colours
The Santino
Sku. E7909
The Santino
Nonwoven (80gr) backpack with drawstring closure and drawing panel on the front which can be coloured in. Supplied with four felt tip pens colours red, yellow, green and blue.
| Product dimensions (L x W x H) | 295 x 240 x 1 mm |
|---|---|
| Materials | Non Woven |
| Net weight | 36 gr |
| Commodity code | 4202929100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 100 |
| Number on pallet | 3,200 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 50 x 34 x 34 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.9kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.