Jolie
Frisbee
sign in for pricing
sku. 6456
7 colours
The Julie
Sku. E8869
The Julie
Compact stainless steel multifunctional tool which folds open into a pair of pliers. Several tools are folded into the handles: screwdrivers (flat-head and Philips), file, saw, knife, nutcracker, can opener and bottle opener.
| Product dimensions (L x W x H) | 88 x 50 x 23 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium, Stainless steel 420 |
| Net weight | 102 gr |
| Commodity code | 8203200000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 120 |
| Number in inner carton | 20 |
| Number on pallet | 3,600 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 27.5 x 23 x 19.8 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 11kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.