Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Trending products
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Kingston
Sku. E967390
The Kingston
Bamboo cover with memo notes, a stylish and eco-friendly set. It includes kraft paper sticky notes with a bamboo cover and jute ribbon. Stay organized with this convenient and environmentally conscious stationery.
| Product dimensions (L x W x H) | 60 x 30 x 13 mm |
|---|---|
| Materials | Paper, Jute, Bamboo |
| Net weight | 14 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 500 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 25,000 |
| Cadmium |
|---|
| Formaldehyde |
| Lead |
| PCP |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 30 x 19 x 40 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.2kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.