Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
The Lorelei
Sku. E6516
The Lorelei
Kitchen timer with minute and second modes and magnetic back. Batteries included.
| Product dimensions (L x W x H) | 70 x 52 x 9 mm |
|---|---|
| Materials | ABS |
| Net weight | 23 gr |
| Commodity code | 9106900000 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Cell-LR1130 |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 9,600 |
| Air-Safe Transport of Goods |
|---|
| Battery 2006/66/EC |
| BSCI |
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| MSDS |
| PAHs |
| Phthalates |
| RoHS |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Sea-Safe Transport of Goods |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 37.5 x 33 x 21 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.97kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.