Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Jack
Sku. E737224
The Jack
High borosilicate glass lunch box with plastic lid. Suitable for microwave. Capacity: approximately 1 ltr
| Product dimensions (L x W x H) | 194 x 144 x 61 mm |
|---|---|
| Materials | Glass, PP, Silicone |
| Net weight | 570 gr |
| Commodity code | 3924900090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 12 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 420 |
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| Cadmium |
| Leachable Lead & Cadmium |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
| UKCA |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 44 x 34 x 24 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.