Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Popular search terms
3076 sunglasses bottle lollipop fan bottle opener frisbee picnic mint 2715 emericTrending products
Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Lucas
Sku. E971833
The Lucas
Glass candle with plant-based wax and bamboo lid - captivating scents for every glass colour: cinnamon (red), vanilla (white), sandalwood (black), and jasmine (green). Enjoy around 33 hours of burn time. Individually packed in a white tube for eco-friendly gifting. Illuminate your space sustainably and stylishly.
| Product dimensions (⌀ x H) | 93.5 x 80 mm |
|---|---|
| Materials | Glass, Bamboo, Paraffin wax |
| Net weight | 555 gr |
| Commodity code | 3406000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 10 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 770 |
| Cadmium |
|---|
| EN15426 |
| EN15493 |
| EN15494 |
| Formaldehyde |
| Lead |
| PCP |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 48.5 x 20 x 14 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.2kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.