Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Popular search terms
971864 charger lunch box bamboo bottle football horn hi vis backpack bottle opener mintTrending products
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Sena
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1267809
6 colours express
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Maeve
Sku. E6538
The Maeve
Food tongs with a nylon blade and TPR handle.
| Product dimensions (L x W x H) | 333 x 35 x 27 mm |
|---|---|
| Materials | Nylon, Stainless Steel 430, TPR |
| Net weight | 101 gr |
| Commodity code | 7323930000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 48 |
| Number in inner carton | 12 |
| Number on pallet | 1,680 |
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 36.5 x 27 x 27 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.23kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.