Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Popular search terms
keyring 1349361_002 playing card 3076 1172551 hinged tin 6985 note sun cream 967735 500ml bottleTrending products
Bulphan
Large flat hinged tin with Haribo cola bottles
sign in for pricing
sku. CX0124
1 colour gluten free
Kayla
Recycled steel double walled travel mug (500ml)
sign in for pricing
sku. 1172551
7 colours best seller eco friendly
Olivian
RPET drinking bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 1349360
4 colours
The Langham
Sku. ECX0100
The Langham
Enjoy a refreshing mint with this Flat Tin filled with Dextrose Mints. These mints are not only vegan and gluten-free but also made with dextrose, a natural sweetener.
The durable and reusable high-quality metal tin is perfect for reducing waste and embracing an eco-friendly lifestyle. Its compact size makes it easy to carry in a pocket or purse, ensuring fresh breath on-the-go.
Approx. 25g
| Shelf life | 6-12 months |
|---|---|
| Product dimensions (L x W x H) | 50 x 62 x 17 mm |
| Net weight | 45 gr |
| Commodity code | 73102910 |
| Country of Origin | Netherlands |
| Number in export carton | 500 |
|---|---|
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 16,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 28 x 70 x 23 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 23kg |
| dextrose, glucose syrup, glazing agent (magnesium stearate), aroma, peppermint oil |
|---|
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.