Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Weald
Sku. ECX0502
The Weald
Medium size sweet tub made from renewable raw materials and 100% compostable filled with fruit hearts that have natural colours and flavours, sealed with a full colour paper printed label.
Approx. 65g
| Shelf life | 6 months |
|---|---|
| Product dimensions (⌀ x W) | 70 x 40 mm |
| Net weight | 70 gr |
| Commodity code | 17049010 |
| Number in export carton | 140 |
|---|---|
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 5,880 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 33 x 44 x 22 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10kg |
| sorbitol 98%, magnesium stearate 1%, aroma 0.9% (peppermint oil, menthol, eucalyptus oil, capsicum extract), saccharine 0.1% |
|---|
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.