Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Sturmer
Sku. ECX0503
The Sturmer
Medium size sweet tub made from renewable raw materials and 100% compostable filled with milk choco mix, sealed with a full colour printed paper label.
Approx. 65g
| Shelf life | 2 months |
|---|---|
| Product dimensions (⌀ x W) | 70 x 40 mm |
| Net weight | 70 gr |
| Commodity code | 17049010 |
| Number in export carton | 140 |
|---|---|
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 5,880 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 33 x 44 x 22 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10kg |
| sugar, cocoa mass, cocoa butter, whole milk powder |
|---|
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.