Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
Sku. EDB0580
Whatever the weather, the 580 ml Dopper Insulated Blazing Black is the perfect sidekick to help you drink from the (hot or cold) water tap thanks to its scratch-resistant stainless steel body. This insulated bottle will keep your water, tea or coffee hot for 9 hours or cold for 24. And it keeps you saving our oceans.
The three-part design means it’s easy to fill and easy to clean - by hand or in the dishwasher (max 65 degrees).
| Product dimensions (H) | 257 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless steel |
| Net weight | 376 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 6 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 720 |
| D.o.C 1935/2004 |
|---|
| Export carton dimensions (L x W x H) | 23 x 16 x 28 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 2.55kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.