Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Maxim
Sku. E1096678
The Maxim
This wristband phone holder is made from soft, durable cotton (D16) and features a stylish round bamboo socket for secure phone attachment. Designed for convenience, it includes a metal carabiner, making it easy to clip onto bags, belts, or keys. Ideal for on-the-go use, this eco-friendly accessory is perfect for those who want to keep their phone handy while staying environmentally conscious.
| Product dimensions (H) | 250 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton, Bamboo |
| Net weight | 10 gr |
| Commodity code | 6307909899 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 1,000 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 30,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40 x 35 x 30 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.9kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.