Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
portfolio 3076 charging cable 1042451 fan torch powerbank bottle opener playing card 8385 cx0100Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
The Jobe
Sku. E6198
The Jobe
Cotton apron with front pocket.
For embroidery options - Sku. 6199
| Product dimensions (L x W x H) | 885 x 570 x 1 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton 145 gsm |
| Net weight | 93 gr |
| Commodity code | 6211421000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 2,400 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Extractable Heavy Metals |
| Formaldehyde |
| Lead |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 60 x 35 x 23 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 18.4kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.