Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
notebook with inside back pocket fan 971864 1163683 3076 e3076 1148543 1312671 luggage tags lunch box sports water bottlesTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
The Misty
Sku. E7600
The Misty
Cotton apron.
For embroidery options - Sku. 7599
| Product dimensions (L x W x H) | 900 x 650 x 3 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton 180 gsm |
| Net weight | 136 gr |
| Commodity code | 6211421000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,600 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Formaldehyde |
| ISO105-X12:2001 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 54 x 33 x 32 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 15.23kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.