Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Trending products
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Elmer
Sku. E8646
The Elmer
Cork writing set consisting of a ballpen and roller pen made of a combination of cork and chromed metal. The pens are delivered in a cork gift box with velvet lining.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 180 x 56 x 31 mm |
|---|---|
| Materials | Cork, Brass, Steel |
| Net weight | 145 gr |
| Commodity code | 9608500000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 2,400 |
| 2013/2/EU |
|---|
| 94/62/EC |
| AZO Dyes/Amines |
| BSCI |
| Cadmium |
| MSDS |
| Nickel |
| PCP |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 41 x 32 x 20 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.