Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Aleah
Sku. E8178
The Aleah
Polyester (50D) cooler bag with aluminium foil lining. The cooling bag is self-inflatable. The capacity of the bag is 12 L.
| Product dimensions (L x W x H) | 330 x 240 x 255 mm |
|---|---|
| Materials | Aluminium foil, Jacquard 50D Polyester |
| Net weight | 603 gr |
| Commodity code | 4202929890 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 8 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 160 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Formaldehyde |
| LFGB |
| PAHs |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 51.5 x 36 x 36 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 5.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.