Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Theon
Sku. E7504
The Theon
Polyester (420D) cooler bag for six 1.5 litre bottles.
| Product dimensions (L x W x H) | 280 x 180 x 350 mm |
|---|---|
| Materials | PVC, Satin, Polyester 420D |
| Net weight | 408 gr |
| Commodity code | 4202929100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 20 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 480 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Food Safe |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40 x 37 x 40 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.16kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.