Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Dieter
Sku. E674808
The Dieter
Cool bag with shoulder strap made from polyester (600D) and cork. Interior material is EVA. The bag can hold six cans of 0.5 litres
| Product dimensions (L x W x H) | 250 x 175 x 175 mm |
|---|---|
| Materials | Cork, Metal, EVA, Polyester 600D |
| Net weight | 149 gr |
| Commodity code | 4202929890 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 960 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Food Safe |
| Formaldehyde |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 44 x 39 x 50 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.9kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.