Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Alejandro
Sku. E1042184
The Alejandro
Our polyester cooler bag offers practical storage with its spacious main compartment and a small front side pocket for easy access to essentials. Featuring two short carrying straps with a secure velcro closure, making it perfect for lunches, picnics, and outdoor activities. It's durable and convenient, and available in five different colours: blue, red, grey, green, and brown.
| Product dimensions (L x W x H) | 550 x 190 x 350 mm |
|---|---|
| Materials | Iron, Polyester 300D, EPE |
| Net weight | 306 gr |
| Commodity code | 4202929890 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 40 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 640 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 59 x 39 x 42 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 14.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.