Paper bag (230 x 220 x 90mm)
sign in for pricing
sku. X201653
2 colours eco friendly
The Rosa
Sku. E8613
The Rosa
A5 Bonded leather zipped conference folder with various pockets, a note pad, and an elasticated pen loop (excludes pen).
| Product dimensions (L x W x H) | 235 x 175 x 29 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, Bonded Leather |
| Net weight | 362 gr |
| Commodity code | 4202111000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 24 |
| Number in inner carton | 12 |
| Number on pallet | 480 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 46.5 x 44 x 27.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.