Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
laptop case 3076 whistle laptop bag 8619_001 umbrella cap conference folder teddy beach ball torchTrending products
The Josie
Sku. E8617
The Josie
A4 Bonded leather zipped conference folder with various pockets, a note pad, an elasticated pen loop (excludes pen) and a metal engraving plate.
| Product dimensions (L x W x H) | 350 x 270 x 43 mm |
|---|---|
| Materials | Bonded Leather |
| Net weight | 871 gr |
| Commodity code | 4202111000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 10 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 200 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 58 x 28.5 x 37.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.25kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.