Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
laptop case 3076 whistle laptop bag 8619_001 umbrella cap conference folder teddy beach ball torchTrending products
The Lilo
Sku. E8615
The Lilo
A4 Bonded leather zipped conference folder, includes different pockets, a note pad, a four ring mechanism, carry handle and metal engraving plate.
| Product dimensions (L x W x H) | 369 x 270 x 62 mm |
|---|---|
| Materials | Bonded Leather |
| Net weight | 1415 gr |
| Commodity code | 4202111000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 8 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 128 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 58 x 30 x 39.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 14kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.