Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
laptop bag football wine mints stadium horn 1042451 3076 fan 8247 1204074 powerbankTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Haze
Sku. E1439249
The Haze
Notebook with kraft hard cover and aluminium film backing, designed to give a mirror effect after engraving. Contains 80 lined pages of 70 gsm paper for smooth writing. The paper in this notebook is FSC® Mix certified. Finished with matching colour elastic band, ribbon marker and pen loop.
| Product dimensions (L x W) | 210 x 140 mm |
|---|---|
| Materials | Paper, Polyester, Craft paper |
| Net weight | 246 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 1,500 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 38 x 32 x 25 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.2kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.