Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Bourne
Sku. E2497
The Bourne
Get creative with this set of coloured pencils which comes with a handy sharpener. Made from eco-friendly materials to allow you to draw to your heart’s content whilst protecting the environment in the process!
Blue ink.
| Product dimensions (W x H) | 27 x 106 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Cardboard, Metal, Lime tree |
| Net weight | 26 gr |
| Commodity code | 9609109000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 480 |
| Number in inner carton | 48 |
| Number on pallet | 12,960 |
| 2013/2/EU |
|---|
| Benzene |
| BSCI |
| Cadmium |
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| EN71-9 |
| Lead |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 54.5 x 34.5 x 23 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.97kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.