Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Popular search terms
3076 sunglasses lollipop fan bottle bottle opener frisbee picnic 1042451 mint 2715Trending products
Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Lindsey
Sku. E3338
The Lindsey
Classic metal ballpen, black ink; presented in a luxury gift box with magnetic closing. Provided with German Dokumental Ink.
Black ink.
| Product dimensions (⌀ x H) | 11 x 138 mm |
|---|---|
| Materials | Brass, Iron, Carbon Fibre |
| Net weight | 122 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 2,000 |
| 2013/2/EU |
|---|
| 94/62/EC |
| BSCI |
| Cadmium |
| EN71-3 |
| Lead |
| Nickel |
| PAHs |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40.5 x 38 x 35 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 15kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.