Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Trending products
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Riva
Sku. E7830
The Riva
Cardboard holder with ruler (13cm), 4 different smaller sticky notes and 1 set of larger sticky notes one hundred sheets each. Including cardboard click-action ballpoint pen, blue ink.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 160 x 80 x 11 mm |
|---|---|
| Materials | Cardboard |
| Net weight | 64 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 4,800 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| EN71-3 |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 46.5 x 36.5 x 27 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 14.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.