Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Roman
Sku. E967756
The Roman
Glass refillable car air freshener, featuring a beechwood lid and a polyester rope for easy hanging. Enjoy the delightful "new car" scent without alcohol, making it a sustainable choice for keeping your car fresh and inviting. Please note that the refill is not included
| Product dimensions (L x W x H) | 23 x 23 x 43 mm |
|---|---|
| Materials | Glass, Polyester, Beech wood, Oil |
| Net weight | 40 gr |
| Commodity code | 3303009000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 300 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 9,000 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| Lead |
| PCP |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 31.5 x 31.5 x 23 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 15.2kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.