Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Popular search terms
3076 sunglasses 2715 bottle opener fan frisbee picnic emeric 1349517 lip balm ponchoTrending products
Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Jordan
Sku. E8196
The Jordan
Retractable camp light with three COB light strips. The light has metal holders on either side. Batteries included.
| Product dimensions (H) | 140 mm |
|---|---|
| Materials | ABS |
| Net weight | 139 gr |
| Commodity code | 8513100000 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 3 x UM4-AAA-LR03 |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | 30 |
| Number on pallet | 1,440 |
| Air-Safe Transport of Goods |
|---|
| Battery 2006/66/EC |
| BSCI |
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| IEC 62471 |
| PAHs |
| RoHS |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Sea-Safe Transport of Goods |
| UKCA |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 39.5 x 25.5 x 47 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.84kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.